Menu
عکس نوشته پروفایل پیکوفان

مرکل هرگونه همکاری با احزاب راست افراطی بعد از انتخابات اروپایی را رد کرد – آموزش تلگرام

کانل های تلگرام

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی‌ولت" آلمان، "ویکتور اوربان"، نخست وزیر مجارستان درخواست کرده است که خانواده حزبی محافظه‌کاران (فراکسیون حزب مردم اروپا) باید با احزاب راستگرای پوپولیستی مانند حزب لیگ شمال ایتالیا همکاری کند. البته آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان این درخواست اوربان را رد کرده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان همکاری دموکرات مسیحی‌ها با احزاب راستگرای پوپولیستی بعد از انتخابات اروپایی را رد و به این ترتیب با درخواست "ویکتور اوربان"، نخست وزیر مجارستان مخالفت کرده است.

وی به این ترتیب از موضع "منفرد وبر"، نامزد احزاب متحد مسیحی در انتخابات پارلمانی اروپا و همچنین از نامزدهای مطرح برای جانشینی ریاست کمیسیون اروپایی حمایت کرده گفت: هیچ گونه همکاری با احزاب راستگرا بعد از انتخابات وجود نخواهد داشت.

جوانان آلمانی به انتخابات اروپایی علاقه‌ای ندارند

پیش از این اوربان درخواست کرده بود که فراکسیون حزب مردم پارلمان اروپا که احزاب متحد مسیحی هم به آن تعلق دارند با احزاب راست پوپولیستی مانند لیگ شمال ایتالیا همکاری کنند. مرکل به این مسئله اشاره کرد که حزب فیدز نخست وزیر مجارستان در حال حاضر وضعیت معلقی در فراکسیون حزب مردم پارلمان اروپا دارد. علت این مسئله اظهارات ضداروپایی این حزب است.

روز چهارشنبه هم "آنگرت کرامپ کارن بایر"، رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان، مجارستان را به حذف قطعی از فراکسیون حزب مردم پارلمان اروپا تهدید کرده است.

"ویکتور اوربان"، نخست وزیر مجارستان به‌ویژه در زمینه سیاست مهاجرت اختلاف نظر شدیدی با کمیسیون اروپایی دارد.

دولت نخست وزیر "ویکتور اوربان" چندی پیش اعلام کرد که  که کمیسیون اروپایی می‌خواهد با سهم پذیرش اجباری پناهندگان حقوق کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای دفاع از مرزها را تضعیف کند و مهاجرت با ویزای مهاجری را تسهیل کند.

کمیسیون اروپایی از این موضع‌گیری مجارستان بسیار خشمگین شده است. "یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اروپایی اوربان را متهم به دروغگویی کرده و خواستار حذف حزب محافظه‌کار فیدز به‌رهبری وی از فراکسیون حزب مردم اروپا (EVP) شد.

یونکر در سخنانی تصریح کرد: حزب فیدز اوربان به هیچ عنوان ارزش‌های دموکرات مسیحی‌ها را نشان نمی‌دهد. دیگر هیچ وجه مشترکی بین من و آقای اوربان وجود ندارد و از این رو جایگاه حزب وی دیگر در فراکسیون حزب مردم اروپا نیست.

کمیسیون اروپایی در تابستان گذشته از مجارستان به‌دلیل سیاست‌های پناهندگی‌اش در دادگاه اروپایی شکایت کرد. پارلمان اروپا هم در ماه سپتامبر یک فرآیند حقوقی را علیه مجارستان به‌دلیل نقض حقوق بنیادین اتحادیه اروپا به جریان انداخته است.

مرکل در حالی با همکاری با احزاب راست پوپولیستی مخالفت کرده است که نتایج نظرسنجی‌ها از موفقیت چشم‌گیر این احزاب در انتخابات اروپایی خبر می‌دهند.

چندی پیش نظرسنجی منتشرشده  توسط نشریه بیلد آلمان نشان داد احزاب راست افراطی در انتخابات پارلمانی اروپا در ماه می کرسی‌های خود را دو برابر خواهند کرد، در حالی که جریان اصلی گروه‌های محافظه‌کار و سوسیال دموکرات‌ها با شکست‌های بزرگی مواجه هستند.

این نظرسنجی که در شش کشور اروپایی در اواخر فوریه و اوایل مارس صورت گرفته و در آن بیش از ۹۵۰۰ تن شرکت داشتند نشان داد از دست دادن حمایت برای احزاب اصلی بدان معناست که آنها قادر نخواهند بود یک "ائتلاف بزرگ" در پارلمان همانند ائتلافی که در آلمان حاکم است، تشکیل دهند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد گروه راست افراطی "اروپای ملل و آزادی" که شامل حزب "آزادی" اتریش و "جبهه ملی" مارین لوپن با نام جدید "اجتماع ملی در فرانسه" است، احتمالاً ۶۷ کرسی به دست خواهند آورد که ۳۰ کرسی از ۳۷ کرسی کنونی‌شان بیشتر است.

این نظرسنجی شک و تردید عمیق درباره احزاب اصلی را تأیید و تأکید کرده که تغییر به‌سمت جناح راست که در سال‌های اخیر اروپا را فرا گرفته، قرار است در سطح پارلمان اروپا نیز ادامه داشته باشد.

انتظار می‌رود حزب محافظه‌کار "مردم اروپا" که شامل حزب دموکرات مسیحی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان می‌باشد ۴۳ کرسی خود را از دست بدهد و تعداد کرسی‌هایش به ۱۷۴ کرسی کاهش یابد و در همین حال ائتلاف ترقی‌خواه، سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها نیز ۴۵ کرسی از دست می‌دهند و کرسی‌هایشان به ۱۴۱ کرسی کاهش می‌یابد. براساس نتایج این نظرسنجی از سوی دیگر ائتلاف لیبرال‌ها و دموکرات‌ها برای اروپا ۳۳ کرسی به دست خواهند آورد و به ۱۰۱ کرسی خواهند رسید، در حالی که حزب سبزهای اروپا هشت کرسی از دست خواهند داد و به ۴۴ کرسی خواهند رسید.

این نظرسنجی در کشورهای آلمان، اتریش، ایتالیا، لهستان، اسپانیا و فرانسه در اواخر فوریه و اوایل مارس سال جاری میلادی صورت گرفته است.

انتهای پیام/*

تبلیغ در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *